.

.

На Beadsmith Елоксирани Алуминиумски Жица – 12 Мерач – 39 нозе – Сребрена Боја – Bendable Занает Жица Користи за Изработка на Накит, Жица за Завиткување, Sculpting, Флорални, Моде

На Beadsmith Елоксирани Алуминиумски Жица – 12 Мерач – 39 нозе – Сребрена Боја – Bendable Занает Жица Користи за

DEN 167.76
Достапност
Залиха

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Направен од елоксирани алуминиумски, ова жица е со висок квалитет и нема да рѓа или оцрни.На метал е мек и флексибилен за да го користите, но доволно издржливи за да ја задржи својата форма кога обликувани во форма.Алуминиум е лесен и malleable доволно да се наведнуваат со рака, но алатки се препорачува да се произведуваат одредени модели со жица.КАЛЕМИ ОД ЖИЦА : Ова декоративни жица додава даваат на вашиот накит и жица за завиткување дизајни.Ова е доведе и никел слободни жица која доаѓа во 12-мерач (0.0808"/2.052 mm) дијаметар.Ова е серпентина од 39 метри (468"/11.8 метри) на различни сребрена боја жица дека ќе не шушка со употреба.НАКИТ ОДЛУКИ : Дали ќе треба да заврши на pendant за ѓердан или јамка различни компоненти во нараквица, ова жица е до задача.Користете го овој жица за да се создаде уникатни уметнички дела или да направи swirls и пресврти за да додадете текстура на проектот.Овој алуминиум жица е брзо да стане популарна со beaders целиот свет.ОТКЛУЧУВАЊЕ на ВАШАТА КРЕАТИВНОСТ : Ова декоративни алуминиумска жица е идеален за накит дизајнери, но тоа е исто така одлична за други DIY crafters кои работат во други медиуми, кои вклучуваат скулптури и модел одлуки, цветни аранжмани, кукла одлуки, и дома décor како што се додавање разубавувањето да рамки и стакло.НА BEADSMITH - 40 години во изработка! ????Верува да ви донесе најдобар квалитет монистра, алатки и материјали.Изработка на накит треба да биде позитивно искуство.Дозволете ни да ви се придружат во креативните патување.Нашите експерти се тука да ви помогнеме.Вашето задоволство е важно за нас.Контактирајте не со било кој квалитет на прашања или проблеми.Дали треба да заврши на pendant за ѓердан или јамка различни компоненти заедно во една нараквица, оваа тенка бакарна жица е за задачата.Оваа дупка-отпорни жица е и malleable и силна, така што вашето домашно накит и занаети ќе го задржат професионален изглед за годините што доаѓаат.Плус, тоа не содржи олово или никел.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа