.

.

Уметнички Жица, 18 Мерач / 1.0 mm Оцрни Отпорни на Бакар Занает Жица, Антички Месинг Боја, 10 yd / 9.1 m

Уметнички Жица, 18 Мерач / 1.0 mm Оцрни Отпорни на Бакар Занает Жица, Антички Месинг Боја, 10 yd / 9.1 m

DEN 203.04
Достапност
Залиха

Одлична за правење на накит компоненти како што синџир maille, beaded синџир, скок прстени, earwires, и жица завиткан приврзоци.Мека темперамент жица е shapeable.Оцрни отпорни слој.Трајно глеѓ обоени.Совршен за накит и занаети.Уметнички Жица е најобемно линија на трајно обоени бакарна жица за накит и занаети.Жица има ексклузивна емајл слој, кој е на располагање со сјајни метален заврши, или во мат финиш.Слој е конструиран за да се спротивстави на tarnishing, chipping, и пилинг и да застане да се свитканост, спирала одлуки, извртување, завиткување, и други жица работи техники.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа