.

.

FASHEWELRY 150 Метри Најлон Beading Кабелот 0.5 mm Најлон Kumihimo Ресни Тема String Кинески Knotting Кабелот за Beading Накит Одлуки (Светло Сива)

FASHEWELRY 150 Метри Најлон Beading Кабелот 0.5 mm Најлон Kumihimo Ресни Тема String Кинески Knotting Кабелот за

DEN 239.76
Достапност
Залиха

Големина : околу 0.5 mm во дијаметар, за 150yards/ролна(137.16 метри/roll).Материјал : овие beading кабли се направени од најлон, со убав satiny сјај, добра рака чувство; отпорност на абење; не бледнее.Лесен за Користење : може да се намали било должината, со ножици за вашиот рачно изработени занаетчиски.Тоа е флексибилна и лесно да се движи, но беспомошна доволно да се врзуваат јазли и тоа не ќе се скрши кога се повлече и со голи раце.Голем плус за вашиот накит правење на резерви.Широка Примена : одлична за beading, ресни knotting, Kumihimo и изработка на накит, костими и облека одлуки, tassels, завиткување, Кинески јазол одлуки, ветрот свири одлуки, па дури и рачно изработени знак на одлуки.Со Гајтанот : секој beading кабелот доаѓа со бела гајтанот, така што можете да ја исечете должината како сакате и избегнување на неуредна, тоа е погодно да се користи, да се организираат и да се носат.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа