.

.

Adornville Жолта Месинг Жица Лемење Подобрување на Боја Натпревар 20 Мерач 5-Метарски Калеми САД Направен од страна на EAM Накит Дизајн и Снабдување ДОО

Adornville Жолта Месинг Жица Лемење Подобрување на Боја Натпревар 20 Мерач 5-Метарски Калеми САД Направен од страна

DEN 1864.80
Достапност
Залиха

Најдобри месинг боја натпревар за подобар изглед лемење зглобовите.Се топи на температура : 1,200°F (650°C).Користете факел наместо лемење железо.Секој пакет содржи 5 метри на Кадмиум- - - - слободно лемење. 38% Сребро и 62% Месинг.Оваа 20 мерач AWG месинг жица лемење овозможува најдобра боја за натпревар на пазарот денес.Тоа се топи и текови во 1,200°F (650°C).Тоа е големо подобрување во однос на редовните месинг или бакар лемење која е сребрена боја.За Најдобри Резултати : Лемење со користење на најмалку износот е можно.чисти и флукс на лемење и месинг да се придружи.Pickle како и обично.Овој 20-мерач месинг жица лемење обезбедува подобрена боја натпревар за жолта месинг парчиња, елиминирање на неусогласеноста на отклонување или се ограничени на ладно конекции.Оваа лемење содржи околу 38% сребро.Жица лемење често се користи за "стап" лемење, дозволувајќи им да да континуирано се 'хранат' лемење на вашата задача како што работат.Користете општи флукс за сребро или бакар.Користете факел наместо лемење железо.Подобрена боја натпревар за месинг soldering Cadmium Слободни Метални тип/боја : Месинг/Yellow Karat/чистота : 38% Сребро, 62% Brass Form : Жица Solder Shape : Тркалезна 20 Gauge Coiled и спакувани во обновливи пластична кеса.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа