.

.

7‑Јадрото на Бакар Кабел, 100 Метри со Електрична Жица за Напојување Круг Кабел Замена за Енергија за Осветлување Метри

7‑Јадрото на Бакар Кабел, 100 Метри со Електрична Жица за Напојување Круг Кабел Замена за Енергија за Осветлување

DEN 552.00
Достапност
Залиха

Постојат 7 насоки на бакарна жица во колото, има добра спроводливост и добра моќ на трансмисија перформанси.Погоден за електрични апарати, мали електрични алатки, инструменти, метри, моќ осветлување, итн.со AC напон подолу 300/500 V.Жица има номинална оперативни температура до 80℃, има ултра-ниска отпорност, и може да се постигне ефикасна врска.На кабелот има PVC изолација обвивка, отпорни на топлина и на корозија‑отпорни, и ги штити жица од оштетување.Вкупната должина е 100 метри, крстот‑пресек големина е 1x1mm2, која е мека и поотпорни на свиткување и може да се користи за долго време.Функција : 1. На кабелот има PVC изолација обвивка, отпорни на топлина и на корозија‑отпорни, и ги штити жица од оштетување.2. Погоден за електрични апарати, мали електрични алатки, инструменти, метри, моќ осветлување, итн.со AC напон подолу 300/500 V.3. Постојат 7 насоки на бакарна жица во колото, има добра спроводливост и добра моќ на трансмисија перформанси.4. Жица има номинална оперативни температура до 80℃, има ултра-ниска отпорност, и може да се постигне ефикасна врска.5. Вкупната должина е 100 метри, крстот‑пресек големина е 1x1mm2, која е мека и поотпорни на свиткување и може да се користи за долго време.Спецификација : Предмет Тип : Електрични Wire Material : Бакар, PVCModel : BVV 1 x 1 Color : Blue Wire Должина : Околу. 100meter / 328.1 ft Section Големина : 1 x 1mm2 Conductor Структура : 7 cores Rated Напон : AC300 VMaximum го Издржат Напонот Вредност : AC500 V Пакет Листа : 1 x Електрична Жица.

Параметрите на стоката

Item Type:
Electrical Wire
Material:
Copper, PVC
Model:
BVV 1 x 1
Color:
Blue
Wire Length:
Approx. 100meter / 328.1ft
Section Size:
1 x 1mm²
Conductor Structure:
7 cores
Rated Voltage:
AC300V
Maximum Withstand Voltage Value:
AC500V
Package List:
1 x Electrical Wire :

Подобро ви се допаѓа