.

.

Adornville 925 Sterling Silver Пресврт Шема Жица 16 Мерач Мртвите Мека 12 Инчи x 1.30 mm (12 Инчи x .051) од страна на EAM Накит Дизајн и Снабдување, ДОО

Adornville 925 Sterling Silver Пресврт Шема Жица 16 Мерач Мртвите Мека 12 Инчи x 1.30 mm (12 Инчи x .051) од страна

DEN 239.76
Достапност
Залиха

Adornville е Пресврт Шема жица прикажува декоративни јаже како изгледа и е одлична за прстен бендови и многу други користи.Извртени скок прстени, направи големи, необичен синџири и синџири-mail.Оваа жица solders и форми е многу лесно.Тоа е силна и убава.Кога свиткување околу облини и аглите на оваа жица не премногу добро.Adornville Фунта содржи 92.5% сребро и не е галвански или полни.Фунта е springier парична казна од сребро и го задржува својот облик подобро. 925 Фунта е подобро од 999 парична Казна сребро за структурните елементи на парчиња каде држење на форма и останатите цврсти е важно.Оваа жица е на мртвите мека темперамент и треба да се постапува внимателно.Anneal како што е потребно.Темперамент или цврстина е променливо со annealing, работа стврднување или топлина-стврднување.Парична казна сребро не одговори на топлина-стврднување.Потешко метал е по завршувањето на вашиот дизајн, посветла на крај тоа ќе потрае.Цел 2 или повеќе и да добијат континуирана должина на жицата кога е достапна.Жица е извиткани и спакувани во обновливи пластична кеса.Земја на потекло : Велика States Metal тип : Стерлинг silver Purity : 92.5%Темперамент : Мртов Soft Form : Пресврт Шема wire Dimensions : 12 Инчи x 1.30 mm (12 Инчи x .051")Мерач : 16 Metal боја : сјајно бела silver Coiled и спакувани во обновливи пластична кеса.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа