.

.

10W + 10W Стерео Аудио Класа-D Засилувач PAM8610

10W + 10W Стерео Аудио Класа-D Засилувач PAM8610

DEN 323.76
Достапност
Залиха

2 x 10 Вати Класа-Д Стерео Аудио Засилувач.Нема топлина мијалник задолжителни!.Ефикасност околу 90%. 7-15 V напојување, совршен за 12 V.Оваа 2 x 10 Вати Класа-D Аудио Hi Fi Засилувач одбор карактеристики на целосно интегрирани ДИОДИ PAM8610 засилувач чип.Најголема предност над типичен аналогни засилувачи (и во некои други Класа-D производи, како и) е висока ефикасност од околу 90% под полно оптоварување.Ова го прави возможно да работат на овој засилувач одбор без дополнителна топлина мијалник во средина температура до 80 степени целзиусови степени!!Моќ дисипација на 10 W континуирана излезна моќ на 8 Ohm јазик е само за 1.1 Вати по канал, значи 2.2 Вати вкупно.Ве молиме имајте во предвид : оперативен напон е 7-15 V, max.излезна моќност од 10 W (10% THD) на 8 Ohm ќе се постигне со 13 V.На 12 V напојување очекува излезна моќност е веројатно за 9 W.На влезови се направени за линија на ниво на.Ако сакате да го користите овој засилувач на пример, за да додадете задните звучници да возило, и сакате да се хранат на засилувач од звучник ниво излези на вашиот стерео систем во автомобилот, ќе треба напон devider да бидете сигурни дека на ниво на текст за овој засилувач никогаш не е над 6 V, бидејќи тоа ќе ја оштети засилувач чип.Голем electrolytic capacitor, на пример 2200 F или 4700 F (номинална 20 V или повеќе), треба да се додаде како е можно поблиску до напојување игли, за да се стабилизира напонот.Ова ќе ви даде помала THD и подобар звук во средна и висока јачина на звук.Specifications10 W @ 10%THD/Канал Излез во 8 Оптоварување на 13 VLow Бучава : -90d BOver 90% Efficiency With Исклучување/Mute/Исчезнат Function Over Струја , Термички и Кратки-Коло Protection Low THD+NLow Quiescent Current Pop Бучава Suppression PAM8610 Податоци Лист.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа