.

.

Electronics123.com, Inc. Моќен 1W Аудио Засилувач од Модул (Module Само)

Electronics123.com, Inc. Моќен 1W Аудио Засилувач од Модул (Module Само)

DEN 311.76
Достапност
Залиха

Оваа евтина засилувач модул unitizes моќен, ниска енергија засилувач чип (LM4889) да ја испорача врвен звук.Оваа amp работи на 4.5 VDC да 6 VDC и е компатибилен со сите наши звук модули.Тоа исто така може да биде поврзан на било аудио извор.Ниво на вештина : Составуваат и Тестирани.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа