.

.

1pcs GY-MAX4466 Electret Микрофон Засилувач Модул

1pcs GY-MAX4466 Electret Микрофон Засилувач Модул

DEN 78.72
Достапност
Залиха

На MAX4466 има стекнат стабилност и дава здобијат со пропусен опсег од 200k Hz со само 24u A на снабдувањето со струја.Широко се користат во мобилните телефони,дигитални рипитерите, слушалки,слушни помагала,микрофон preamps,преносни компјутери, говор признавање системи, итн.Потекло : CN(Потекло)Број на Моделот : MAX4466 Operating Температура : -40°C~+85°CPower напон : +2.4 V до + 5.5 VPower снабдување одбивање сооднос : 112d BCommon режим за одбивање сооднос : 126d Bstatic снабдувањето со струја : .

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа