.

.

1pcs Микрофон AGC Засилувач Одбор Звучен Сензор Модул,MAX4466

1pcs Микрофон AGC Засилувач Одбор Звучен Сензор Модул,MAX4466

DEN 73.20
Достапност
Залиха

Излез pin-от не е наменета да се вози јазик или ништо, но најмалиот во слушалки на уво - ќе треба сопствен засилувач (како што се 3.7 W стерео засилувач).На MAX9814 е ниска цена, висока-перформанси микрофон засилувач со автоматски се здобијат со контрола (AGC) и ниски-бучава микрофон пристрасност.Уредот е опремен со ниски-бучава пред крајот на засилувач, променлива се добие засилувач (VGA), излезен засилувач, микрофон пристрасност напонски генератор и AGC контрола коло.Потекло : CN(Потекло)Тип : Напон Regulator Application : Computer Supply Напон : 2.7 v-5.5 v Output : 2 Vpp на 1.25 V bias Frequency Одговор : 20 Hz-20 KHz Automatic добивка, избор max од 40d B, 50d B или 60d BLow Текст-Од Бучава Густина на 30n VLow THD : 0.04% (typ)Автоматски се Здобијат со Контрола (AGC)се здобијат со поставување (40d B, 50d B, 60d B)Програмабилни операција time Programmable работа и ослободување време than7 V да 5.5 V напон range Low-копче за Исклучување Mode Built-2 V ниски-бучава микрофон bias Space-заштеда на 14-pin TDFN (3мм x 3мм) Пакет-40°C до + 85°C продолжен температура range Connect GND на земјата, VCC да 2.4-5 VDC.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа