.

.

Креативност за Деца Растат N' Сјај Диносаурус Хабитат – да се Создаде Свој Дино Градина Комплет - Уметност и Занаети за Момчиња и Девојчиња

Креативност за Деца Растат N' Сјај Диносаурус Хабитат – да се Создаде Свој Дино Градина Комплет - Уметност и Занаети

DEN 489.60
Достапност
Залиха

DIY ДИНОСАУРУС ГРАДИНА– Дизајн, растенијата и расте на вашата сопствена диносаурус хабитат градина!Овој DIY затворен градина активност за деца е лесно да се направи со одлични резултати!Брзо расте семето и лесно set-up ќе се направи било диносаурус љубов дете воодушевен да се види нивната градина расте, и сјај!.ЗАВРШИ ТЕРАРИУМ КОМПЛЕТ ЗА ДЕЦА – да Се подготвени да расте!Оваа градина комплет доаѓа со сè што ви треба за две полн погон животен циклус.Комплет вклучува играчка диносаурусите, диносаурус фосили, светло до вулкан, лава боја, блескав камења, садење на сад, potting микс, брзо расте chia, wheatgrass и грав семето, почвата, заштита од гребење и растителни господин.РАСТЕ ОД ДЕН, СЈАЈ ВО текот на НОЌТА – Донесат забава на градинарството во затворен простор со забава сјај-in-the-dark акценти!Додадете блескав боја на вашите диносаурусите и градина додатоци, пак, на вашата светлина до вулкан и да се види што сјај!.НАУКА за ПОЛНЕЊЕ ЗА ДЕЦА – Микс науки и уметности и занаети за screen-бесплатно, практично искуство.Оваа наука за полнење за деца е совршен МАТИЧНИ искуство кое ја комбинира науката на botany, палеонтологијата и уметност во една забава, интерактивна активност.УМЕТНОСТИ И ЗАНАЕТИ ЗА ДЕЦА – да Се забавуваат додека градењето на креативните доверба за живот со Креативност за Деца занает колекции.За над 40 години, Креативност за Деца има со гордост се создаде уметност и занает искуства дизајниран да ги инспирира креативност и имагинација.Стил : Диносаурус Хабитат Градина.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа