.

.

Heyiarbeit Пред Изолирани U-Тип Црвено Бакар Crimp Терминали SV2-3.5 S Жица Конектори за DIY Електрични Wirings Отворено Апликации Црна 200pcs

Heyiarbeit Пред Изолирани U-Тип Црвено Бакар Crimp Терминали SV2-3.5 S Жица Конектори за DIY Електрични Wirings

DEN 261.36
Достапност
Залиха

【Параметар】- Погоден Жица со Дијаметар : AWG16-14; Гром Устата Големина : 5mm/0.2"; Максимална излезна струја : 27 A; Модел : SV2-3.5 S;Облик : U-форма; Главна Боја : Црна. 【Високи материјални】- Електрични терминали употреба квалитет бакар, позлата калај процес, проводници подобро, тоа им овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, И има изолациони школка за да се обезбеди водоотпорен печат да се направи тоа се претстават подобро. 【Функција】- Кога електрични вилушка конектори се тесно распоредени од едни на други, тоа може да се подобри безбедноста на изолација, да се спречи bifurcation на жици, и да ја направат полесно за да вметнете жици во приклучокот. 【Дизајн】- U-shape Terminals може да го подобри висока температура издржливост и U-облик дизајн се обезбеди конекцијата сигурност;висок квалитет,Висока electrolytic одделение бакар терминали outlast и го надмине другите. 【Апликација】- Вилушка лопата конектор широко се применуваат во електричната и електронската индустрија, електрична опрема, Индустриска автоматизација, улично осветлување и моќ на системот за контрола во сообраќајот и транспортот, мислења и телекомуникациски, бензински хемиска индустрија, индустриски градење машина за градење, итн.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа