.

.

YTkavq 50PCS 16-14 AWG Bule Лемење Печат Жица Конектори, Топлина се Смалуваат Задник Конектори Водоотпорен Лемење Електрични Конектори за Автомобилската Брод Камион Стерео Ж?

YTkavq 50PCS 16-14 AWG Bule Лемење Печат Жица Конектори, Топлина се Смалуваат Задник Конектори Водоотпорен Лемење

DEN 261.36
Достапност
Залиха

Транспарентна ракав дава прецизен увид, кога лента и вметнете жици внатре.Колор-кодирани цевки, го прави лесно да се идентификуваат десната страна на конекторот за секоја апликација.Едноставно позиција двете одземени жици во лемење ракав и користете топли пиштол да се применуваат топлина за да се заврши врската.Не треба да се crimp,и изолација цевки ќе се намали надолу,намалување на односот : 2 : 1,создава водоотпорен печат.Полиолефин цевки надвор и топла топи лепило внатре ќе ефективно подобрување на водоотпорни перформанси на овие лемење конектори.Поради високите водоотпорен, овие Лемење Печат Жица Конектори најчесто се приоритетни во автомобилскиот сектор, како и морски сектор,исто така, може да се користи за возило, дома или научни жици проекти.Ние стоиме зад квалитетот на нашите лемење печат жица конектори.Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Ви благодариме.Функција : Водоотпорен Печат-Двојно Ѕидови цевки обезбедува водоотпорен печат и го спречува жица корозија.Топла Топи Лепило & Лемење внатре, запечатени со Напредни Водоотпорен Function Fast и Лесен Операција, Само во дресот на вашиот жици, вметнете ги во конекторот, и примена на топлина.Транспарентна ракав дава прецизен увид, на лесна контрола лемење process No се Лизга Жица Контакт-Цевки се намалува во големина и лемење ќе се стопи и протокот низ одземени жици, да се обезбеди силна држи, се избегнува жици лизгање надвор од terminal Instructions за употреба : Вметнете жици во лемење ракав.Се применуваат топлината на лемење додека занишан на топол воздух пиштол, благо речено.Топлина близина на највисоката поставка (користи 1500w топлина пиштол)додека не го видите на лемење сјај потоа запре.Работа не.Голема жици решение за тешко да се постигне или ограничен простор области.Бидејќи не се crimping е потребен за овие лемење на жица конектори, лесно можете да ги користите во тешко да се постигне или ограничен простор средини.Едноставно позицијата на голиот жици во лемење ракав и примена на топлина за да се заврши врската.Направи правилно лемење и водоотпорен конекции за помалку од 30 секунди.Апликацијата:Авто - се Користи за повеќето општа намена и задачи околу брод или со автомобил.Добиете вашата врати на патот.СВЕТЛО - жица е цврсто поврзан.отфрли темнината, топла светла ве придружува целиот пат.DIY - големиот спектар на конектор типови значи дека постојат повеќе избори во почетното истражување модел, и не се секогаш големини кои сакате да ги замените.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа