.

.

Лемење на Топлина се Намали Crimp Морски Задник Конектори Водоотпорен Изолирани Електрични Морски Автомобилската Лемење Splice Печат Wire Конектор за Жици Чамци со Lkelyonewy

Лемење на Топлина се Намали Crimp Морски Задник Конектори Водоотпорен Изолирани Електрични Морски Автомобилската

DEN 261.60
Достапност
Залиха

【Водоотпорен】 На fusible внатрешна врска слој помеѓу изолација слој и на кабел обезбедува најдобар запечатување ефект. [Лесно да се идентификуваат] Содржи 3 различни големини на топлина shrinkable прстен терминали за да се задоволат дневните потреби од повеќе жица дијаметар, и секој големината на овие терминали има своја боја, тие се полесно да се идентификува, и да се намали веројатноста за грешка за време на работата. 【Добра електрична спроводливост】 внатрешниот бакар цевки од приклучните конектор се третира со бакар-цинк позлата, која има добра отпорност на корозија и добра електрична спроводливост.Тоа нема да се прегрее за време на употреба и чувајте го на електрична енергија е безбедна и стабилна. 【Широк спектар на примена】 На лемење конектор сет содржи 3 различни големини.Тоа може да се широко се користат во автомобилската, морски, aerospace, енергија индустрија, апарати за дома и на други места.Компактен облик, убава и практична, со кутија за складирање, погодно за вас да се носат. [100% Пари Гаранција за враќање] : Ако наидат на проблеми во текот на процесот на инсталација, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнат да се реши проблемот.Ако не сте задоволни со нашите производи, ние нудиме 360-дневниот гаранција за парите назад.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа