.

.

SOFTILE КОЛЕКЦИЈА Washcloths 12 Пакет 12 x 12 инчи Памук Лице Крпи -Супер Абсорбента Мека Памучна Washcloths за Лице од Суштинско значење за Чистење со Крпа за Бања (Розева)

SOFTILE КОЛЕКЦИЈА Washcloths 12 Пакет 12 x 12 инчи Памук Лице Крпи -Супер Абсорбента Мека Памучна Washcloths

DEN 1495.20
Достапност
Залиха

ПРСТЕН ОТКАЧИ 100% ПАМУК - Овие 100% памук ткаенини washcloths поседуваат дише карактеристики, обезбедува нашите секојдневни животи со мека на допир.Ги исклучите вашите раце и да се соочи со овие мека, абсорбента, меки washcloths и да уживаат во спа-како искуство.HOTEL & SPA АЛИШТА - Пакет од 12 Чешлани Памучни Алишта ќе најдете во Хотели и Бањи, Мека, издржлив, лесен и многу абсорбента washcloths.Со повеќе мансарда и помала тежина, овие лесни алишта крпи се здив на свеж воздух.Овие пешкир за лице се великодушно големина во 12 x 12 инчи одлична за повеќенаменски.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ - Сите рабови се зајакнат за да се минимизира можноста да се биде unraveled.Тие се направени со чешлани памук и 2 ply предиво.Како оние кои се наоѓаат во високо-квалитетни хотели, памук washcloths се лесни, брзи сушење и функција засилен рабовите за да се спречи разрешница.Мека на допир, памук washcloths се нежни доволно за секојдневна употреба на твоето лице или за вашето бебе е спиење бања.ПЕРЕЊЕ СОВЕТИ - Пред првата употреба, тоа е препорачливо да се мијат да ги отстраните прекумерна lint дека е остави зад себе од процесот на производство.Фрли на washcloths во машина за перење и потоа во фен за удобен.За најдобро користење, се мијат одделно за првиот употреба.ИМАМЕ ВИ се ПОКРИЕНИ - Крпи направени со 100% Чист Памук се супер меки & Кадифен.На мекоста на овие крпи ќе се обезбеди комфор во вашиот секојдневен живот.Природните материјали што ги користат во донесувањето на овие алишта ќе се обезбеди да ги задржи овие алишта крпи дише и имаат проток на воздух.Има грациозен крпи е клуч, бидејќи тоа ќе се минимизира сиромашните арома. 100% Cottonfor Smoothness Genuine Памук, како едно од повеќето уникатно произведени од природни влакна во светот предвидува нашите секојдневни животи со мека на допир кој вие не ќе биде во можност да се чувствуваат насекаде или со било кое друго памук замена. 100% чист Памук носи супериорен квалитет кога станува збор за Мекост & Absorbency.Се занесе со Best Pamper себе со 100% памук washcloths дека се направени од мека и издржливи прстен откачи тери.Секој алишта обезбедува оптимална покриеност, absorbency, и флексибилност.Употреба на плажа/покрај базенот како одмор додаток, или лекување на себе си на спа квалитет washcloths дома.Ringspun памук е deliciously мека но цврсти доволно да се држи до секојдневна употреба.Ултра Soft Our Влошки се направени со 100% Вистински Памук.Крпи направени со Чист Памук се супер меки & кадифен.На мекоста на овие крпи ќе се обезбеди комфор во вашиот секојдневен живот.Перење Instructions For најдобри употреба, се мијат одделно за првиот употреба.Правилно миење и сушење се осигура дека крпи остане суво за долго.Пред првата употреба, тоа е препорачливо да се мијат да ги отстраните прекумерна lint дека е остави зад себе од процесот на производство.Користете топла вода за да се мијат крпи за да се избегне боја крварење.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа