.

.

Depilatory Тврд Восок, лак за Коса Отстранување Восок Монистра Восок Монистра Depilatory Восок Грав Depilatory Восок Повеќе Користи за БАЊАТА за Домашна Употреба за Шанса Салон з?

Depilatory Тврд Восок, лак за Коса Отстранување Восок Монистра Восок Монистра Depilatory Восок Грав Depilatory

DEN 482.16
Достапност
Залиха

Коса Отстранување Восок Монистра се специјално произведени според човечкото тело, коса структура, како што се губење на должина и цврстина, што ќе биде подобро за отстранување на косата, или да се одложи нејзиниот раст.Depilatory Тврд Восок Монистра може да се користи за отстранување на влакна на лицето, пазувите, рака, нога, грб, бикини делови и други делови од телото.Depilatory Тврд Восок Монистра е погодна за двете жени и мажи да ги користат, која е практична алатка за тело отстранување на влакна.Depilatory Восок Грав донесе природни и благи состојки за да се обезбеди тоа е и без стимулација за вашата кожа.Depilatory Шанса Пелети е дизајниран со голема количина, што е повеќе економски. 1. Усвојува природните и благи состојки за да се обезбеди тоа е и без стимулација за вашата кожа.2. Брзо отстранување на влакна, отстрани вишокот на косата од коренот, го инхибираат растот на косата.3. Посебни произведени според човечкото тело, коса структура, како што се губење на должина и цврстина, што ќе биде подобро за отстранување на косата, или да се одложи нејзиниот раст.4. Тоа може да се користи за отстранување на влакна на лицето, пазувите, рака, нога, грб, бикини делови и други делови од телото.5. Не depilatory хартија се потребни, топлина восок грав и се применуваат восок директно на кожата со шпатула, лесен за употреба.6. Авто-запечатување за пакување, и за обновливи, лесно за чување и користење.

Параметрите на стоката

Item Type:
Depilatory Wax Beans
Material:
Wax
Optional Type:
Chocolate, Aloe, Strawberry, Cream, Black, Lavender, Rose, Chamomile, Honey, Tea Tree
Net Content:
300g
Package Weight:
Approx. 324g
Package List:
1 * Bag of Depilatory Wax Beans :
Instructions:
1. First take a proper amount of depilatory wax and melt it into a wax heater. :
2. Clean the skin and keep it dry. :
3. Wait a moment and apply a little wax on your wrist to test the proper temperature. :
4. Apply a proper amount of depilatory wax with a spatula along the direction of hair growth. :
5. Wait 1-2 minutes, tear off the hair removal wax against the direction of hair growth. :
6. Apply skin lotion or hot compress with a hot towel. :

Подобро ви се допаѓа