.

.

Коса Отстранување Восок Грав, се Топат Брзо Силна Вискозност Широко се Користи Ниска Точка на Топење Шанса Монистра за Рацете и Нозете за Мажи Жени за под Пазуви

Коса Отстранување Восок Грав, се Топат Брзо Силна Вискозност Широко се Користи Ниска Точка на Топење Шанса Монистра

DEN 729.36
Достапност
Залиха

Бела depilating восок грав, ниска точка на топење, силна вискозност, идеален за отстранување на парична казна влакната.Тоа може да се користи во многу делови, како што се на раце, нозе, пазуви, бикини, лицето и екстремитетите.Се применуваат за мажите и жените.Тврд восок зрна се користат за безболно отстранување на влакна може да биде лесно да се отстрани дома без потреба да плаќаат скапи салони и време.Направени со природни состојки, тоа е безбедно за вашата кожа и не ја иритираат или да предизвика воспаление.Восок грав имаат ниска точка на топење, па тие се топи брзо, што е удобен и лесен за употреба.Функција : 1. Бела depilating восок грав, ниска точка на топење, силна вискозност, идеален за отстранување на парична казна влакната.2. Тврд восок зрна се користат за безболно отстранување на влакна може да биде лесно да се отстрани дома без потреба да плаќаат скапи салони и време.3. Восок грав имаат ниска точка на топење, па тие се топи брзо, што е удобен и лесен за употреба.4. Направени со природни состојки, тоа е безбедно за вашата кожа и не ја иритираат или да предизвика воспаление.5. Тоа може да се користи во многу делови, како што се на раце, нозе, пазуви, бикини, лицето и екстремитетите.Се применуваат за мажите и жените.Како да го Користите : 1. Стави восок во грејач 2. Брзо загревање и топење во рок од 10 минути 3. Чисти кожата, ги исклучите влага, и да ги анализираат насока на раст на косата 4. Пред шанса, се применуваат мал слој од тоа на внатрешната страна на вашиот зглоб за да тестираат дали температурата е соодветно. 5. Нанесете тенок слој од восок на вашата кожа заедно насока на раст на косата 6. По шанса за околу 20 секунди,восок cools и форми на филмот, а потоа можете да се разбуди еден крајот на восок со восок стап 7. Се повлече до восок од насока на растење на косата да се отстрани.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа