.

.

Заклучување на вратата Лизгачки Заклучување на Вратата се Справи со Анти-Кражба со Копчињата за Штала Дрво оков за Мебел Врата Latch Заклучување за Двојни Врати, Издр

Заклучување на вратата Лизгачки Заклучување на Вратата се Справи со Анти-Кражба со Копчињата за Штала Дрво оков

DEN 2656.56
Достапност
Залиха

Изградена на висок степен на цинк легура и доаѓа во electroplating заврши, анти-корозија, прашина и масло отпорни.Солидна knob, задебелена и се проширува дизајн, поудобно и полесно.Оваа врата latch заклучување ќе даде земјата изглед на вашиот дрво штала вратата.Многу силна и е убаво направен.Погоден за или лево или десно раце вратата.Лизгачки Заклучување на Вратата се Справи со Анти-кражба со Копчињата за Штала Дрво оков за Мебел Опис : Ова заклучување на вратата одговара за двојни врати; погоден за или лево или десно раце вратата.Ова заклучување на вратата може да се им била заклучена внатре или заклучен надвор.Кога тоа им била заклучена внатре, тоа може да се отклучи со клуч од надвор.Оваа врата latch заклучување ќе даде земјата изглед на вашиот дрво штала вратата.Многу силна и е убаво направен.Карактеристики : Изградени на висок степен на цинк легура и доаѓа во electroplating заврши, анти-корозија, прашина и масло отпорни.Солидна knob, задебелена и се проширува дизајн, поудобно и полесно.Оваа врата latch заклучување ќе даде земјата изглед на вашиот дрво штала вратата.Многу силна и е убаво направен.Погоден за или лево или десно раце вратата.Ова заклучување на вратата може да се им била заклучена внатре или заклучен надвор.Кога тоа им била заклучена внатре ,тоа може да се отклучи со клуч од надвор.Спецификација : Рачка Материјал : Алуминиум Alloy Panel Материјал : Цинк Alloy Lock Гром Материјал : Цинк Alloy Lock Plug Материјал : Цинк & Copper Color Сребро, Злато ( изборен )Погодни Вратата Дебелина : 35-45mm / 1.4-1.8 inch Package Тежина : Околу. 571g~582g Package се Вклучени : 1 x Лизгачки Вратата Lock3 x Keys4 x Screws1. Стави го кодот во веќе писан дупка, прицврстете ја со себе прислушување завртки, потоа кликнете на заклучување на кука за да се обезбеди непречено, и потоа retracting на заклучување се вратиме на заклучување на телото.2. Повлечете го копчето за заклучување на подножјето плоча или вертикална зрак, заклучување на телото преку крстот дупка, и надворешниот плоча во близина на надворешната страна на вратата.3. Прилагоди на насоката на knob според заклучување владетел, и вметнете ја knob дупка на внатрешниот соединение плоча во кодот за владетел.Потоа двете завртки дупка на внатрешниот соединение плоча се применува на два studs на предниот надворешен панел, а потоа и на внатрешниот и надворешниот панели се faste.

Параметрите на стоката

Handle Material:
Aluminum Alloy
Panel Material:
Zinc Alloy
Lock Bolt Material:
Zinc Alloy
Lock Plug Material:
Zinc & Copper
Color Silver, Gold ( optional ) :
Suitable Door Thickness:
35-45mm / 1.4-1.8inch
Package Weight:
Approx. 571g~582g
Package Included:
1 x Sliding Door Lock :
3 x Keys :
4 x Screws :
1. Put the lock into the already chiseled hole, tighten it with the self tapping screw, then hit the lock hook to ensure smooth, and then retracting the lock back to the lock body. :
2. Pull out the key, the lock on the foot plate or the vertical beam, the lock body through the cross hole, and the outer plate close to the outside of the door. :
3. Adjust the direction of the knob according to the lock ruler, and insert the knob hole on the inner compound plate into the lock ruler. Then the two screws hole of the inner compound plate is applied to the two studs on the front outer panel, and then the inner and outer panels are faste :

Подобро ви се допаѓа