.

.

CLR Мулти-Користење Калциум, Вар & Рѓа Смена, 28 Унца Шише (Пакување од 2)

CLR Мулти-Користење Калциум, Вар & Рѓа Смена, 28 Унца Шише (Пакување од 2)

DEN 1476.00
Достапност
Залиха

Индустриска Сила : CLR Мулти-Користење Калциум, Вар Тоа се распаѓа калциум, вар и сапун ѓубриња да се остави зад редеа слободни сјај.Брзо Дејствување : Брзо ги отстранува калциум, вар и тврда вода депозити, сапун ѓубриња, промена на бојата и нечистотијата; Чисти и сјае од не ' рѓосувачки челик, countertops, кади, тушеви, плочка, тела и тоне.Мулти Цел : Разноврсна почиста за дом или канцеларија површини.Употреба на керамички плочки, стакло, од нерѓосувачки челик, тапа и туш тела, туш врати, fiberglass, тоалет чаши и тоне.ЕПА Побезбеден Избор Заверена : Овој мулти-користете чистач е призната како побезбедна алтернатива за поладно хемикалии од страна на ЕПА е Побезбеден Избор Програма; Содржи нула амонијак, кајгана или фосфати; Лесно biodegradable формула; Направени во САД.Борбата Чиста Борба : CLR нуди производи за сите на вашето домаќинство потреби вклучувајќи Здрава Септички Систем, Беспрекорен Нерѓосувачки Челик, Брилијантен Бања, и ги Заглави Слободни Мозоци.Брзо и лесно се раствора и ги отстранува тешки калциум и вар депозити. #1 Limescale Смена во својата категорија*. 80% Растителна Основа Состојки.Сертифициран Био-базирани.CLR Мулти-Користење Калциум, Вар Тоа се распаѓа калциум, вар и сапун ѓубриња да се остави зад редеа слободни сјај.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа