.

.

Браунинг 5VX550 Gripnotch V-Ремени, 5VX Појас Дел, 358 Gripbelt

Браунинг 5VX550 Gripnotch V-Ремени, 5VX Појас Дел, 358 Gripbelt

DEN 482.88
Достапност
Залиха

Користат "земјата формираат" дизајн со што се намалува вибрациите, носат и почетна појас тензија на косата.Новиот Материјал EPDM нуди проширена оперативни температури се движат од -60 степени С до +230 степени Ф Ткаенина на врвот и на дното на појас обезбедува подобрена stabilty и перформанси.Поголема појас sidewall маса обезбедува дополнителни контакт со sheave.Браунинг КОД 1 исти толеранција.Нафта и отпорни на топлина.Статички спроведување Браунинг високи перформанси v-ремени се дизајнирани да понудат долг живот и намалената престој одлуки Браунинг ОЕМ наведени и изведувачот приоритетни.Polychloroprene синтетички каучук соединенија кои се наоѓаат во стандардна v-појас изградба граница оперативни температури од -30*С до +140*F. Браунинг EPDM v-ремени се прошири Индустриски стандард temp спектар значително.Оперативни температури за EPDM v-ремени се -60*С до +250*F. Овој опсег помага да се осигурате долг живот и сигурен перформанси.EPDM е синтетичка гума соединение, EPDM е силна, флексибилни, и се противи на гниење.Тоа е озонската, оксидација, влажност, и отпорни на топлина.Оперативна температура за EPDM v-ремени се -60*F 250*F. Корисниците се во потрага по поголема температура се движи во v-ремени за некое време поради висока амбиентална и оперативни температури во повеќе апликации.На Браунинг EPDM проширен спектар сега помага да се пополни оваа потреба.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа