.

.

Гејтс K080694HD FleetRunner Микро-V Серпентина Вози Појас

Гејтс K080694HD FleetRunner Микро-V Серпентина Вози Појас

DEN 2087.76
Достапност
Залиха

Патентирана материјал обезбедува врв настап на продолжено екстремни оперативни температури.Тешки-должност изградба отпорен на напукнување и се носат, дури и при екстремни температури.Посебни соединенија обезбедува ненадмината флексибилност, стабилност, оптоварување капацитет на носивост и појас живот.Проблемот решавање наменета за најтешките апликации.Постојано супериорна други тешки-должност серпентина појаси на пазарот.Fleet Runner Тешки-Должност Микро-V појаси се конструирани за да ја зачувате вашата флота пари и да се намали застојот.Патентирана EPDM градежништво со различни зелени overcord е изграден специјално за повеќе издржливост, чувствувате флексибилност, стабилност и подолг живот на тешки-должност дискови.Дестинации повеќе.Вози подолго.Drive Align Тешки-Должност Idler Pulleys се изградени да издржат на rigors на денешната тешки-должност, флота и off-road опрема.Тешки-Должност Автоматско Појас Tensioners се најдолг-трајни појас tensioners во индустријата, конструиран за да се надмине бара ОЕМ барања.Во лабораториски тестови под екстремни peak-to-peak вибрации и загадување тестови, Fleet Runner тешки-должност tensioners траеше до 3 X подолго од конкурентна резервни tensioners.OE-точно Фан Макара Протези се изработени од високо квалитетни материјали за максимална издржливост и сила.За вашиот исклучително висока температура радијатор, грејач и coolant трансфер на апликации, Гејтс Директно Силикони Coolant Црево е конструиран со екстра долги-трајни силиконска гума за екстремни амбиент и светли температура услови.На силиконски цевка и поклопецот се спротивстави на продолжена изложеност на под хаубата и coolant топлина, атмосферски, озон и влошување на состојбата.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа