.

.

QEP 72001Q Природна Плута Underlayment 1/2 инчи Лист 150 квадратни. ft. (25 листови) , Кафеава

QEP 72001Q Природна Плута Underlayment 1/2 инчи Лист 150 квадратни. ft. (25 листови) , Кафеава

DEN 6815.76
Достапност
Залиха

Го намалува звукот пренос од двете површината на подот, како и преку кат на дневна простори подолу.Користете под керамички плочки, камен, мермер, конструиран тврдо и ламинатни подови.Делува како попуштат изолација мембрана што е отпорен на трансфер на стрес пукнатини од subfloor преку тротоарите површини.Го намалува термички пренос, зголемување на ефикасноста на подот системи за греење.Лесно да го инсталирате во двете лепак-долу и лабава-постават конфигурации.Делта ЖИТО вредност на 24. 62 STC, 71 ЖИТО со 8" Бетон кат со суспендирани таванот.Опис на производот Плута Underlayment намалува звучна и термо пренос и им помага на заштита на подот против трансфер на стрес пукнатини од subfloor.Големина : 150 квадратни.ft./случај - 2" x 3" x 1/2" Од Производителот Плута Underlayment намалува звучна и термо пренос и им помага на заштита на подот против трансфер на стрес пукнатини од subfloor.Големина : 150 квадратни.ft./случај - 2" x 3" x 1/2".

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа