.

.

McGard 24137 Хром Конус Седиште Тркала Брави (М12 x 1.5 Тема Големина) - Сет на 4

McGard 24137 Хром Конус Седиште Тркала Брави (М12 x 1.5 Тема Големина) - Сет на 4

DEN 700.08
Достапност
Залиха

Одговара тип : Возило се Специфични. 1.46" Целокупната Должина.М12 x 1.5 Тема Големина. 19mm и 21mm Двојна Хексадецимален Големина.Конус Седиште Стил Тркала Се Заклучува.Сет од 4 Брави и 1 Копчето.Боја : Хром Mc Gard нуди повеќе тркала заклучување на опции кои се разликуваат во нишка големина, нишка должина и боја.Еден важен фактор кој често оди занемаруваат е зголемената површина тип.Некои тркала бара конус седиште, некои бараат радиус седиште и други може да бараат месо тело стил заклучување на воланот.Важно е да се поклопува со седиште вид на воланот заклучување со седиште вид на воланот за соодветна инсталација.Види споредба табелата подолу, за да се помогне да се одреди најдобрите тркала кодот за типот на вашето возило и тркалото комбинација.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа