.

.

SPORTSSTUFF Towable Бустер Цевка Жолта, Црвена, Црна, Димензии надуени (38in x 28in) самопочит (45in x 36in)

SPORTSSTUFF Towable Бустер Цевка Жолта, Црвена, Црна, Димензии надуени (38in x 28in) самопочит (45in x 36in)

DEN 2376.96
Достапност
Залиха

Бустер Топката Влечење систем дизајниран за да ги подобрат перформансите на еден до четири-лице towable цевки.Системот вклучува 4 K Бустер Топката и обичај забавува јаже; целокупната забавува должина од 60 метри со Бустер Топката.Тешки-мерач ПВЦ мочниот меур; тешки-должност целосна најлон покритие; засилен забавува систем.Патентирана брзина сигурносен вентил за брзо инфлација и дефлација.Хибриден систем се намалува јаже, повлечете, апсорбира шок, и ја подобрува економичноста на горивото.Опис на производот На Бустер Топката е прилагодено towable цевка влече јажето со гумени шамандура во средината.На Бустер Топката систем обезбедува начин да се задржи towable цевка јаже покачена надвор од водата, во текот на возење.Тоа исто така ја зголемува видливоста на "врат" согласност на сите времиња.Зголемената висина на цевката towline намалува линија влечете и апсорбира шок за да се овозможи побрзо започнува и намалена јаже спреј.На Sports Stuff 4 K Бустер Топката Систем заменува традиционалното towlines со гумени "Бустер Топка" шамандура со здрав towline јаже на двата краја.Погоден за употреба на било кој брод, но особено добар за чамци со ниска transom забавува поени, Бустер Топката систем обезбедува начин за да бидете го влече јажето покачена надвор од водата, во текот на возење и ја зголемува видливоста на "врат" согласност на сите времиња.Зголемување на висината на towline намалува линија влечете, апсорбира шок, па дури и го подобрува брод е економичноста на горивото.На Бустер Топката системот е дизајниран да ги подобри вашите towable перформанси со побрзо започнува, намалена јаже спреј, намалена можност towable ќе се нурне во текот на возење, и помалку триење и абење на вашиот вистински towable.Изграден за долгорочна издржливост, на Бустер Топката надувување шамандура карактеристики светла вода-спортски графика со тешки-мерач ПВЦ мочниот меур и тешка најлон покрие со двојно крои и засилен стрес поени.Системот е опремен со патентирана брзина сигурносен вентил за брз инфлација и дефлација и има само bailing мозоци се пропустливи за да се спречи навлегувањето на водата.Системот мерки 60 метри генерално, вклучувајќи го и Бустер Топката, и го влече јажето нуди 4100-фунти пауза сила за грижете се-слободен перформанси.Дизајниран за употреба со еден до четири-лице towables, на 4 K Бустер Топката Систем е изграден години за забава на вода.Карактеристики и Спецификации : Тешки-мерач ПВЦ мочниот меур 840 denier целосно се покриваат со најлон патент Тешки две-инчен webbing Патентиран брзина сигурносен вентил Само bailing мозоци се пропустливи Двојно крои и засилен стрес поени Должина : 60 стапки (вклучувајќи бустер топка) 4 K влече јажето 4100-фунти скрши силата Наменета за еден до четири лице towables Она што е во Кутијата? 4 K Бустер Топката и Обичај Влече Јажето.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа