.

.

LANTRO ЈС - 1/2 инчи 120mm NPT Теми Thermowell, Професионални Нерѓосувачки Челик Thermowell за Температурни Сензори

LANTRO ЈС - 1/2 инчи 120mm NPT Теми Thermowell, Професионални Нерѓосувачки Челик Thermowell за Температурни Сензори

DEN 660.00
Достапност
Залиха

ПРИМЕНА : Оваа подготовка thermowell е широко се користи за готвење претпријатие, храна refridgeration и хидраулични апликација, исто така, е одлична замена за игла термометар во пијалак литургија.СПЕЦИФИКАЦИЈА : Внатрешната нишка 1/2"NPT; Надворешна тема 1/2"NPT; Должина 12.1 cm / 4.76".МАТЕРИЈАЛ : Ова не 'рѓосувачки челик thermowell е направен од премиум 201 од не' рѓосувачки челик, трајни & longlasting.ФУНКЦИЈА : брзо се вклопуваат thermowell го штити вашиот термометар од можна штета.КВАЛИТЕТ : Ова не ' Рѓосувачки Челик Thermowell нема меурчиња, не pinhole и други флеки.Опис : Thermowells за температура инструменти се препорачува за сите процес системи каде притисок, брзина или слатка, абразивни и корозивни материјали се присутни поединечно или во комбинација.Правилно одбраната thermowell ќе го заштити температура инструмент од можна штета настаната од овие процесни променливи.Исто така, thermowell дозволи отстранување на температура инструмент за замена, поправка или тестирање без effecting процесот на медиумите или на системот.Карактеристики : Направен од 201 од не ' рѓосувачки челик, трајни и долг животен век.Работи убаво да се замени со игла термометар во пијалак литургија.Нема меурчиња, не pinhole и други флеки.На влезот прифаќа 1/2 инчи машки цевка тема.Брзо се вклопуваат thermowell го штити вашиот термометар од можна штета.Карактеристики : Материјал : не 'Рѓосувачки челик 201 Боја : Сребро Внатрешни Тема : 1/2"NPT Надворешни Тема : 1/2"NPT Должина : 12.1 cm / 4.76" Хексагонална Големина : 2.3 см / 0.9" Прачка Дијаметар : 1.3 см / 0.51" Дебелина на Ѕид : 0.1 cm / 0.04" Тежина : 84g(прибл.) Пакетот Вклучува : 1 x Thermowell Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Параметрите на стоката

Internal thread 1/2NPT; External thread 1/2NPT; Length 12.1cm / 4.76 :

Подобро ви се допаѓа