.

.

Подготовка Thermowell, Thermowell 1/2 инчи не ' Рѓосувачки Челик Теми за Температурни Сензори за Процесот Системи за Абразивни Материјали

Подготовка Thermowell, Thermowell 1/2 инчи не ' Рѓосувачки Челик Теми за Температурни Сензори за Процесот Системи

DEN 218.16
Достапност
Залиха

На влезот прифаќа 1/2 инчи машки цевка тема.Направени од 201 од не ' рѓосувачки челик, трајни и долг животен век.Работи убаво да се замени со игла во пијалак литургија.Нема меурчиња, не pinhole и други флеки.Брзо се вклопуваат thermowell ја штити вашата од можна штета.Опис : Thermowells за температура инструменти се препорачува за сите процес системи каде притисок, брзина или слатка, абразивни и корозивни материјали се присутни поединечно или во комбинација.Правилно одбраната thermowell ќе го заштити температура инструмент од можна штета настаната од овие процесни променливи.Исто така, thermowell дозволи отстранување на температура инструмент за замена, поправка или тестирање без effecting процесот на медиумите или на системот.Карактеристики : Направен од 201 од не ' рѓосувачки челик, трајни и долг животен век.Работи убаво да се замени со игла во пијалак литургија.Нема меурчиња, не pinhole и други флеки.На влезот прифаќа 1/2 инчи машки цевка тема.Брзо се вклопуваат thermowell ја штити вашата од можна штета.Карактеристики : Материјал : не 'Рѓосувачки челик 201 Боја : Сребро Внатрешни Тема : 1/2"NPT Надворешни Тема : 1/2"NPT Должина : 12.1 cm / 4.76" Хексагонална Големина : 2.3 см / 0.9" Прачка Дијаметар : 1.3 см / 0.51" Дебелина на Ѕид : 0.1 cm / 0.04" Тежина : 84g(прибл.) Пакетот Вклучува : 1 x Thermowell Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа