.

.

Eastman 04129LF Мулти-Свиок Агол Стоп Вентил, 1/2 инчи FIP x 1/4 инчи OD Комп, Хром

Eastman 04129LF Мулти-Свиок Агол Стоп Вентил, 1/2 инчи FIP x 1/4 инчи OD Комп, Хром

DEN 1660.80
Достапност
Залиха

✅КВАЛИТЕТ - Направен од тешки-должност месинг со хром-обложено заврши да се спротивстави на корозија и да се обезбеди сила и издржливост.Мулти-свиок вентил можат да го издржат 125 PSI со работна температура од 40-степени F до 140-степени Ф Опремени со Тефлон места за leakproof перформанси. ✅ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Тоа е професионална серија вентил со месинг топката вентил механизам за подолг животен век и лесно ракување. ✅ФУНКЦИОНАЛНОСТ - Дизајниран за контрола на протокот на вода во домаќинствата тела како мраз на одлуки, чешми, dishwashers, и тоалети, елиминирање на потребата за да го исклучите снабдувањето со вода до целиот свој дом кога одржување е потребно. ✅МЕРЕЊЕ - стоп вентил е опремен со 1/2 инчи Женски Железо Цевка (FIP) x 1/4 инчи OD Комп конекција. ✅БЕЗБЕДНОСТ - Олово-Слободна согласност за вода за вода за пиење апликации.Големина : 1/2 инчи FIP x 1/4 инчи OD Комп.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа