.

.

Saltwater Taffy, Гурманските Избрани Taffy, 24 Унци

Saltwater Taffy, Гурманските Избрани Taffy, 24 Унци

DEN 378.00
Достапност
Залиха

НОСТАЛГИЈА СО ПРЕСВРТ : Слатка Бонбони Компанија има старо-време носталгија на класичен бонбони шоп иако секогаш внимава очекуваме да откриваат иновативни трендови, вкусови, и бонбони.СЕМЕЈСТВОТО НАПРАВЕНИ ВО САД : Слатка Бонбони Компанија е петтата генерација на семеен бизнис, што започна уште во 1892, па ние сме сериозни во врска со донесувањето на семејството заедно повеќе од една забава, слатка лекување.СОВРШЕН ЗА ЛИЦА : Кога ја купил во рефус, Слатка Бонбони Компанија производи се одлични за свадба барови, пол открива, роденден партии, и други собири.На светли бои се направи совршен табела спојници!.ГЛУТЕН-СЛОБОДНИ И КОШЕР : Бидејќи ние сакаме сите да се приклучат во за забава, сите Слатка Бонбони Компанија производи се глутен-слободни и кошер.Уживајте без да се грижите!.НА УЖИНКА во секое време : Овие бонбони може да се ужива како забава ужинка на скокање или патот патувања—или дури и само како слатко изненадување во текот на денот.Секој заслужува третираат!.Слатка Бонбони Компанија е изработката на квалитетот на бонбони од 1892, и денес ние и понатаму сме едно семејство во сопственост и управувани од Американската компанија.Трето, четврто, и петто генерации на семејството се активно вклучени во ден-за-ден операции на бизнисот.Поради ова, ние сме сериозни во врска со семејството.И нема подобар начин да се донесе семејството заедно од над една кеса на слатка третира на плажа, на патот патување, или дури и само како по-вечера изненадување.Ние сме посветени на обезбедување на семејства со квалитет, носталгични третира со пресврт.Слатка бонбони или кисело бонбони—имаме сето тоа!Нашите taffy бонбони доаѓа во спектар на забава вкусови почнувајќи од класичните да иновативни.Со вкусови како Сина Малина, Чоколадо, Портокал Ванила, Лубеница, Цимет, Јагода Банана, Пеперминт, Памук Бонбони, и повеќе, вие сте сигурни да се најде асортиман што го сакаш.Нашите свежи, гумени бонбони ќе ги задоволи сите слатка заб.Дури и некој кој не е голем бонбони фан можат да уживаат во овие третира.Дали треба некои Божиќ бонбони или само слатка закуска да скривам околу куќата, нашиот вкус taffy ќе се топи во вашата уста, додека пакување голем вкус.Ако ви треба бонбони за свадба барови, пол открива, корист кеси, Велигден, на роденден, или било која друга посебна прилика, ние имаме што се опфатени со овој шарени бонбони.На светли бои на овие поединечно завиткани бонбони да ги направи совршен табела спојници и одлична за изработката.Купување на големо масовно на кенди, исто така, е многу економичен од водење на продавница да купи кеси по торби на бонбони.Нека Слатка Бонбони Компанија обезбедување квалитет на бонбони за вашиот следен настан, собирање или семејство време со нашите Saltwater Taffy.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа