.

.

Лајт Извор Coliseo Мешани Бела Модерните Керамички Табела Светилка

Лајт Извор Coliseo Мешани Бела Модерните Керамички Табела Светилка

DEN 1082.40
Достапност
Залиха

28 1/2" висок целина.Круг база е 5 1/2" широк.Сенка е 12" висок x 13" широк.Од долниот база за сенка дното е 16 1/2".Тежи 8 кг.Користи еден максимум 150 вати стандард-медиум база 3-начин сијалица (не се вклучени). 3-начин приклучок за лесно да ги префрлате осветлување контрола.Модерните керамички табела светилка од Coliseo колекција од Лајт Извор на осветлување бренд.Мешани бела завршница има marbleized изглед.Бидејќи керамички база е рачно направена може да постојат мали варијации во шема и боја.Керамички светилка база на изградба.Бранеа никел заврши метал пиедестал на самото дно.Ткаенина тапан сенка. 7 метри долг кабелот.Направи изјава во која било соба со оваа бела керамички табела светилка, заврши со светло сива ткаенина тапан shade.By Лајт Извор, ова осветлување дел е направен од керамички изградба и карактеристики мешан бела marbled заврши.Лесен три-начин приклучок за префрлување е во лесно да се достигне.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа