.

.

Гроздобер Steampunk Табела Светилка, Индустриски Ретро Железни Цевки Маса Светилка Гроздобер Ноќната Светилки со Дрво База Ноќни Табела Светилка Вода Цевка Светилка з

Гроздобер Steampunk Табела Светилка, Индустриски Ретро Железни Цевки Маса Светилка Гроздобер Ноќната Светилки со

DEN 479.76
Достапност
Залиха

✔【Совршен Пареа Панк Табела Светилка】 Направени од најдобрите бронза метал и дрво база, таписерии и рачно изработени железо табела светилка, steampunk селски старата школа стил, кука во облик на дизајн во комбинација со криви железни цевки, навистина кул светилка, полна со индивидуалност.Античкиот железо светилка база додава индустриски steampunk стил на овој гроздобер табела светилка. ✔【Големина и Двоен Switch 】 Компактна големина - 7.8"×3.4"×13.7", мала тежина, погоден за секоја соба.Ретро маса светилка има два прекинувачи,ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ на кабелот за напојување и ротари префрлање на главата на светилка(мора да го вклучите За вклучување/Исклучување, а потоа ротари switch ќе работат.). ✔【Сијалица Барања】 На ноќни ламби само можат да бидат опремени со стандард E26 светилки.Рустикален светилка е одлична за Lumiled Сијалица (15 W-25 W) екранот за да се задржи индустриски изглед,(Max 60 W). (Сијалица Не е Вклучен). ✔【Повеќе Апликација 】 Антички рѓа боја додава водовод гроздобер индустриски изглед, голема потрага.Совршено декоративни светлина за ретро studios, спална соба, трпезарија, кујна, лофт стан, кафе куќа и бар оркестарот.Се користи и како ноќно светло, ноќната ламба, читање светилка, ноќни табела светилка, расположение светлина. ✔【Како да Инсталирате】 Користите 4 навртки да се поправи дрво база со метални пол. (дрво база не е пред-drilled, но нејзината мека и лесно да се вежба) ве Молиме контактирајте со нас ако има било кој квалитет на прашањето за оваа табела светилка или не сте задоволни со вашето купување.CASAVIDA водовод маса светилка е направен од природно дрво база со кука во облик на дизајн во комбинација со криви железни цевки кој му дава на 19 век старомодни индустриски изглед.Оваа гроздобер табела светилка се совпаѓа и со модерен стил украси, идејата за дневна соба, спална соба, трпезарија, кујна, лофт стан, кафе куќа и бар оркестарот.Се користи и како ноќно светло, ноќната ламба, читање светилка, ноќни табела светилка,расположение светлина.Објектот Димензија.дрво база : 7.8*3.4*1.29 во.железната цевка висина : 2.41 во.должина на кабелот : 67in.Како да го Инсталирате?. 1. вежба на дрво база 4 дупка за завртки со една вежба. 2. комбинација на дрво база и метална рамка со 4 навртки. 3. стави на E26 сијалица.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа