.

.

Тутси Поп Топла Мексиканската Бонбони се Појавува со Вкус на Цреша & Чили во Прав Со Tutti Frutti Заболување на Центар, 21.2 Оз, 30Count

Тутси Поп Топла Мексиканската Бонбони се Појавува со Вкус на Цреша & Чили во Прав Со Tutti Frutti Заболување на

DEN 238.56
Достапност
Залиха

Тутси Поп топло е тешко бонбони Lollipop со остар вкус на цреша, чили во Прав и Tutti-Frutti заболување центар на традиционалната хартија стап.Hecho en Мексико por mas де 50 anos.Торба содржи 30 близалки.Овој производ е кошер, кикирики слободни и глутен слободни.Традиционалната Мексиканска вкус сега е достапен во НАС!.На Tootsie 'Pop (познат како припадник на Тутси Chupa Поп во латинска Америка) е тешко бонбони lollipop полнат со чоколадо-зачинет гумени Tootsie' Roll бонбони.Тие биле измислени во 1931 година, од страна на вработен на Слатки Компанија од Америка.Во 2002 година, 60 милиони Tootsie 'Ролни и 20 милиони Tootsie' се Појавува беа произведени секој ден.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа