.

.

LimbSaver Широкопојасен Dampener за Цврсти Екстремитет Соединение Лакови

LimbSaver Широкопојасен Dampener за Цврсти Екстремитет Соединение Лакови

DEN 311.76
Достапност
Залиха

Супериорен вибрации и бучава намалување за цврсти екстремитет соединение лакови.Направени од Limb Saver е заштитен NAVCOM материјал да го потиснат вибрации и несакани бучава.Помага да се произведе неспокојот и потивок застрелан од страна на значително намалување на вибрациите предизвикани од екстремитетите.Низок профил, лесен дизајн, тоа е брзо и лесно да се инсталира; за употреба во сите остри временски услови.Вклучува две Широкопојасен dampeners; го персонализирате со избор на 9 меѓусебно боја прстени.Супериорен вибрации и бучава намалување за цврсти екстремитет соединение лакови.Направени од Limb Savers заштитен NAVCOM материјал да го потиснат вибрации и несакани бучава.Помага да се произведе неспокојот и потивок застрелан од страна на значително намалување на вибрациите предизвикани од страна на екстремитетите.Низок профил, лесен дизајн, тоа е брзо и лесно да се инсталира; за употреба во сите остри временски услови.Вклучува две Широкопојасен dampeners; го персонализирате со избор на 9 меѓусебно боја прстен.Конструиран за да се намали и до 70% од вибрации на широк фреквентен нивоа, Широкопојасен bowhunting екстремитет dampener од Limb Saver обезбедува одлични вибрации и бучава контрола што е од витално значење за измама и точност.Овој модел е за користење со солидна екстремитет соединение лакови.Направени од Limb Saver е заштитен NAVCOM технологија (Бучава и Вибрации Контрола Материјал), тоа е дизајниран да функционира во текот на еден широк бенд фреквенција на опсегот од 20 Hz – Од 20.000 Hz.На оваа фреквенција dampening во голема мера го намалува вибрациите предизвикани од екстремитетите, како и несаканите бучава, кои ви даваат значително посмирен и потивок шут.Брз и лесен за инсталирање, ниска профил, лесни Широкопојасен dampener карактеристики индустриска сила 3 M лепило, и е durably изграден да се користи на отворено, во сурови средини.Овој пакет вклучува две цврсти-екстремитет Широкопојасен dampeners.Не се за употреба со crossbows.Го прилагодите изгледот на вашиот лак со вашиот избор од девет бои на меѓусебно прстени.Користење на state-of-the-art технологии, Limb Saver произведува високо ефикасни бучава и вибрации-dampening производи за стрелаштво и огнено оружје производи, вклучувајќи ги лак стабилизатори, одвратна влошки, пушка slings, и повеќе.Со гордост инженерните и рачно направени во САД, Limb Saver производи се широко се користи од страна на отворено ентузијасти, војската, за спроведување на законот, и повеќе.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа