.

.

thorlos унисекс-возрасни Jmx Максимална Перница Глуждот Работи Чорапи

thorlos унисекс-возрасни Jmx Максимална Перница Глуждот Работи Чорапи

DEN 294.96
Достапност
Залиха

85% Акрил, 14% Најлон, 1% Еластична.Направен во САД.Не Затворање затворање.Пак Внатре кон Надвор-Машина за Миење-Течни Ткаенина Softner се Препорачува.Максимална удобност и заштита за тркач на долги растојанија или секој кој сака најмногу cushioned атлетик sock.Карактеристики Thorlo легендарниот соочи во петицата и forefoot.Баласт е клинички покажа за да се намали плускавци, влага, болка и притисок.Ексклузивно Тор-Lon влакна фитил влага да ги задржи нозете сува.Влакна се избрани за перформанси и издржливост, што резултира во sock дека носи со години.Scuptured се вклопуваат во петицата, forefoot и, instep обезбеди одлично се вклопуваат и да се задржи sock од лизгање.Низок профил, пети цвест нема бришење или иритираат нозе.Нашите клинички тестиран на нога заштита чорапи им овозможи на луѓето да учествуваат во избраната активност подолго отколку што мислев можно, и во многу случаи, болката-слободни.Истражувањата покажуваат дека нашите клинички тестиран на соочи се намалува плускавци, нога болка и други нога услови преку апсорбирање на shearing силите и влијанието товари; го намалува притисоци на нозете, кои придонесуваат за болка и други нога услови; и, исто така, фитили или се движи влага далеку од подножјето-важно бидејќи прекумерна влага е катализатор за плускавци, микоза и други габични и бактериски инфекции.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа