.

.

cciyu X27 168 Stepper Поправка на Моторни Комплет за Замена одговара за Инструмент Табла Мерач(4 Мотори,10 4.7 mm Мими Сијалица)

cciyu X27 168 Stepper Поправка на Моторни Комплет за Замена одговара за Инструмент Табла Мерач(4 Мотори,10 4.7

DEN 383.76
Достапност
Залиха

НАЈНОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА STEPPER ПОПРАВКА на МОТОРНИ КОМПЛЕТ - 4 Pack x27.168 Stepper Мотори,10 Pack Мими Сијалица.Се замени за постари и погрешната XC5-168, X15-168 ,X25-168 и X27-168. ФИКСНА ПРОБЛЕМИ КАКО(Предизвикана Со Моторни Stepper) : Мерач е лепење, кофриране;chatters,неточни;Мерач давање на погрешни читања;престојуваат врзувањето надвор;Мерач мртвите,итн.ПРИМЕНА : За Инструмент-Таблата,Мерач Кластер,Temp Колосек,Tachometer,Брзинометар.КАКО ДА се INTALL : По оригиналниот мотор е отстранет, пред лемење паста за монтажа натопи четири иглички новиот мотор планината точка лемење со лемење железо, и моторни монтирање на нозете и на коло, а потоа користете топла железо работ на работ Ен Нула притиснете назад во место за тоа, внеси ја иглата додека да се обрне внимание на нула притисок може да се притисне, не се сеќавам на работ притисок.ЗАБЕЛЕШКА:Бидете сигурни дека ќе може да се справи со оваа работа, тоа може да треба некои професионална опрема и електронски познавање на КОМПЈУТЕР Одбори.Новиот мотор е инсталиран, обрнете внимание за да се види дали е инсталирана, а потоа стимулирам чекор на Една нога педалот за гас, се чека 3 секунди, колку што е можно за да се избегне рачна ротација на моторот, па како не, да штета на брзината на моторот сооднос, и потоа да се погледне на табла за да се види дали се работи правилно.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа