.

.

MSS Тубуларна Електромагнетниот, Притисни Тип, 12.0 Volts DC Постојан () Должност, 3.00(76 мм) Кол X 4.13(105 mm) Л - произведено во САД

MSS Тубуларна Електромагнетниот, Притисни Тип, 12.0 Volts DC Постојан () Должност, 3.00(76 мм) Кол X 4.13(105

DEN 432.00
Достапност
Залиха

Тубуларна Електромагнетниот, Притисни тип, 12.0 VDC Континуирано (100% ) Должност, 3.00"(76 мм)КОЛ X 4.13"(105 mm)Л. Монтажа : Навој пред крајот и за појавување на 1.75"-12 орев.Внатрешна Отпорност = 8.8 Ohms Минимум Топлина Мијалник : Еквивалент на 12.0" x 12.0" x 0.125" (305 mm x 305 mm x 3.2 mm) Алуминиумска Плоча Максимум На-Време = Бескрајна Сила во 0.10" (2.5 mm) мозочен удар : 690.0 Оз (19562 гр) Сила во 1.00" (25.4 mm) мозочен удар : 57.0 Оз (1616 гр) Сила во 1.30" (33.0 mm) мозочен удар : 27 Оз (765 гр).

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа