.

.

Занатски Професионални Задржувајќи Прстен Клешти, Внатрешна/Надворешна, 9-47412

Занатски Професионални Задржувајќи Прстен Клешти, Внатрешна/Надворешна, 9-47412

DEN 916.80
Достапност
Залиха

Ергономски зафат.Вклучува 5 парови на колор-кодирани меѓусебно совети.Конвертибилна : Внатрешни & Надворешни.Задржувајќи Прстен Клешти.Занатски Професионални Задржувајќи Прстен Клешти.Изграден да достави два пати во функција на обичните кадар прстен алатки, овие Занаетчии професионални задржувајќи прстен клешти внатрешни/надворешни лесно да се разменуваат помеѓу функциите за да се направи простор во вашата кутија.И клешти и вклучени боја кодирани совети се направена од цврсто челик легирани да ја испорача супериорни перформанси преку нодуларен сила и еластичност, така можете да добиете работа, повторно и повторно без да успеат.Одликувајќи се со широк спектар на перформанси, овие професионални задржувајќи прстен клешти внатрешни/надворешни работи на внатрешни прстени од 3/8 до 2 инчи, додека се трансформира со помош на лизгачот на јазичето за да ја отворите надворешни прстени од 1/4 да 2 инчи.Вклучувајќи 4 пара на совети и хексадецимален копче за да го заклучите ги во место, тие се подготвени да работат директно на кутија.Солидна алатка изграден за да одам на работа, се лизга овие клешти во вашиот комплет и да добијат работа, со алатки можете да им верувате.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа