.

.

3pcs Црево Малку Off Клешти Сет, 8inch 10inch 12inch Црево Малку Клешти Автомобилската Заклучување Малку Off Клешти Радијатор, Coolant, Грејач, Гориво Стиснете

3pcs Црево Малку Off Клешти Сет, 8inch 10inch 12inch Црево Малку Клешти Автомобилската Заклучување Малку Off Клешти

DEN 647.76
Достапност
Залиха

ЕФЕКТИВНА АЛАТКА : На Цревото Малку Off Клешти Поставени за да се спаси coolant и трошат помалку време работи како lifesaver кога неговата кои се применуваат за гориво линија или coolant одржување; Многу лесно да се малку надвор ладење црева и не се губи coolant и нејзиното ширење во целиот мотор на специфични задачи како замена на вентил за да се покрие дихтунзи; Нема потреба за одвод системи пред сервисирање; Ratcheting вилици се овозможи автоматско заклучување за да заштедите уште повеќе време.ЕДНОСТАВЕН И ЛЕСНО : ratcheting механизам на црево стегач малку клешти се користи за да се затвори вилиците и да се притисне за да го затворите вашиот склопот на ладење црева; Plier вилици зглобот за да се изврши целосен прекин.ПАКЕТ СОДРЖИНА : 3pcs црево клешти малку се направи на 3-во 1 сет пакет кој вклучува мали 8-инчен (20.3 cm) долго алатка со 1.5-инчен (3.8 cm) контакт област, 10-инчен (25.4 cm) долго алатка со 1.75-инчен (4.4 cm) контакт област, и 12-инчен (30.5 cm) долго панел инструмент со 2-инчен (5.1 cm) контакт област.Комунални УСЛУГИ : Мали 8-инчен црево алатка клешти малку се користи за да се малку надвор мал мотор гориво црево или кршливи 1/4-инчен (6.4 милиметри) пластика вода линии под вашата кујна потоне; Среден 10-инчен и голем 12-инчен клешти менгеме исклучување радијатор црево на coolant обновување на резервоарот, Ова целокупната можете безбедно да се користи машина за перење мозоци црева, автомобилската црево линии, радијатор линии, кочница линии, coolant линии, и повеќе, со нула штета.ДОЛГОТРАЈНИ Сите 3 клешти во собата вклучуваат метални serrated заби, кои се многу цврсти и ви овозможува да работи побрзо и полесно отколку обидот да се zip врзуваат црева.На цревото малку клешти сет изработени од челик е силна и може безбедно да се користи на сите црева.На Цревото Малку Off Клешти Поставени за да се спаси coolant и трошат помалку време работи како lifesaver кога неговата кои се применуваат за гориво линија или coolant одржување; Многу лесно да се малку надвор ладење црева и не се губи coolant и нејзиното ширење во целиот мотор на специфични задачи како замена на вентил за да се покрие дихтунзи; Нема потреба за одвод системи пред сервисирање; Ratcheting вилици се овозможи автоматско заклучување за да заштедите уште повеќе време. 3pcs црево клешти малку се направи на 3-во 1 сет пакет кој вклучува мали 8-инчен (20.3 cm) долго алатка со 1.5-инчен (3.8 cm) контакт област, 10-инчен (25.4 cm) долго алатка со 1.75-инчен (4.4 cm) контакт област, и 12-инчен (30.5 cm) долго панел инструмент со 2-инчен (5.1 cm) контакт област.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа