.

.

60mm од 60mm од 15mm 6015 12V DC 0.10 Топка Имајќи Brushless Вентилаторот за Ладење 2pin AV-F6015MB УЛ TUV

60mm од 60mm од 15mm 6015 12V DC 0.10 Топка Имајќи Brushless Вентилаторот за Ладење 2pin AV-F6015MB УЛ TUV

DEN 311.52
Достапност
Залиха

Номинална Напон : DC 12 V, Тековни : 0.10 А Имајќи Тип : 2x Топката Лого, Брзина : 4200 ВРТЕЖИ во минута, Проток на Воздух : 20.35 CFM.Конектор : 2 Терминал Конектори со 2pin-xh2.54mm.Предност : Долг Живот (50000 часа) и Висок Ротација на Прецизност.УЛ CE одобрено сертификација.Пакет Содржина : 1 x DC Brushless Вентилаторот за Ладење.Опис : Модел : AV-F6015 MB Име : DC12 V BRUSHLESS ФАН Оценет Напон : 12 V DC Операција Напон : DC 6.8-12.8 V Конзумирање на струјата : 0.10 AConsuming Моќ : 1.2 WConnector : 2pin-ph2.5 Номинална Брзина : 4200 Р. П. М Макс.Проток на воздух : 20.35 CFM Iife Expectance : 50.000 часови на 25 степен Изолација Ниво : УЛ Класа Сертификат : УЛ,CEAcoustic Бучава : 23.35 d B*** DC Линија Должина : 150mm Ротација на Ветер : Clounter-насока на стрелките на часовникот Големина : 60x60x15mm Големина : 15g *** : Бучава се мери при номинална тест состојба во полу-anechoic комора во слободен воздух со микрофон на растојание од 1m, за разлика од оската на фан во доза страна.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа