.

.

Mesophilic Директни Удари Сирење Култура, 5-Пакет

Mesophilic Директни Удари Сирење Култура, 5-Пакет

DEN 263.76
Достапност
Залиха

Умерена температура сирење култура за правење на различни кашкавалите.Прави Cheddar, Монтереј Џек, Stilton, Edam, Gouda, Muenster, Сина, и Colby сирење.Секој пакет ќе се постави до 2 НИ литри (7.6 L) на млеко.Вклучува 5 пакети.Оваа умерена температура сирење култура се додава директно да млеко за правење на различни кашкавалите вклучувајќи Cheddar, Монтереј Џек, Stilton, Edam, Gouda, Muenster, Сина, и Colby.Оваа култура може да се користи во други видови на храна кои бараат млечна ферментација како што Kimchi.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа