.

.

DIY Радио Делови, CF210SP AM/FM Dual-Band Радио DIY за Полнење Електронски се Соберат Сет

DIY Радио Делови, CF210SP AM/FM Dual-Band Радио DIY за Полнење Електронски се Соберат Сет

DEN 311.76
Достапност
Залиха

Ова радио DIY комплет е AM/FM две бенд радио, кое што е роман и уникатен изглед.FM бенд користи CD9088 чип, и SMT компоненти пакет, 76-108 MHz примање фреквентен опсег.Радио DIY за полнење не може да добиете само FM радио, но, исто така, може да прима радио кампус и некои телевизиски аудио сигнал.СУМ бран бенд користи TA7642 IC, 525-1605 KHz добиваат фреквентен опсег.Моќност засилувач коло усвојува TDA2822, кој гарантира гласен звук и добар квалитет на звукот.Карактеристики : Ова радио DIY комплет е AM/FM две бенд радио, кое што е роман и уникатен изглед.FM бенд користи CD9088 чип, и SMT компоненти пакет, 76-108 MHz примање фреквентен опсег.Тоа не само што може да ги примите FM радио, но, исто така, може да прима радио кампус и некои телевизиски аудио сигнал.СУМ бран бенд користи TA7642 IC, 525-1605 KHz добиваат фреквентен опсег.Моќност засилувач коло усвојува TDA2822, кој гарантира гласен звук и добар квалитет на звукот.Оваа CF210 SP AM/FM стерео радио комплет за DIY производ кој треба да го лемење со себе.Уникатен FM СУМ двојно фрекфенција на радио технологија е стабилен и сигурен.Лесен за лемење и да го користите, коло е едноставен, добра селективност, висока стапка на успех на собранието.Спецификации : Модел : CF210 SP Моќност Засилувач Коло : TDA2822 FM Приемниот Опсег : 76-108 MHz СУМ Приемниот Опсег : 525-1605 KHz Радио Големина : 10*6.5 см/3.9*2.6 во Тежина : 92g(прибл.) Пакетот Вклучува : 1 x Радио DIY Комплет.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа