.

.

Sulky Blendables Конец за Шиење, 330-Двор, Мека Црнците

Sulky Blendables Конец за Шиење, 330-Двор, Мека Црнците

DEN 215.76
Достапност
Залиха

Snap Гајтанот. 100% Долго Главен Мат Финиш.Mercerized Египетски Памук.За Машина за Везови и.Машина Quilting.Бојата се менува на секои 2 1/2in да 5in.SULKY-Blendables.Овие возбудливи multicolor конци се маестрално мешавина на различни бои во ист опсег на тон и интензитет; со случаен избор; суптилни боја се менува секој 2-1/2 до 5 Инчи.Нема тема досега го направивме тоа и порано.Тие ќе додадете возбуда во вашиот quilting и сè друго што го правите.Тие се направени од највисок квалитет; долго-главен; 100% Египетски Памук и доаѓаат во широк спектар на бои во 12 wt.snap-крај Spools.Тие се толку идеален за quilting; конец чипка; bobbin работа; конец слика; црвена работа и декоративни везови; ќе се чудам како што некогаш го добив заедно без нив.Мат финиш; силна; за употреба со машина и рака; перат; сува cleanable. 330yd/300 метри spools.Увезени.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа