.

.

Judee е на Superfine Рициново Шеќер 2.5 lb - Не-ГМО, - Глутен-Free & Орев-Free - исто Така познат како Бејкер е Шеќер - Пече Грациозен и Мазна печива и Toppings, Бидете Едноставни Сирупи, и

Judee е на Superfine Рициново Шеќер 2.5 lb - Не-ГМО, - Глутен-Free & Орев-Free - исто Така познат како Бејкер

DEN 311.76
Достапност
Залиха

Спакувани во фолија наредени влага доказ воздух тесни стенд-ап торбичка за да се спречи шеќер од clumping и стврднување за време на складирање што НЕ е случај со нашите конкуренти пакети.Одлична за печење и користење во меша.Ние исто така ја користат оваа superfine шеќер во нашиот Бакнеж во Прав Микс производ.Направени во САД во еден посветен глутен-бесплатен сервис и испраќаат во standup, resealable торбичка за да се обезбеди свежина.Состојки : 100% Шеќер.Од 2009 година, Judee е е посветен на обезбедување на свежа, алергија-свесни состојки.Ние неодамна ажурирани нашите пакување, па дури и покрај тоа што може да го добивате нашиот претходниот дизајн, тоа е исто одличен производ внатре.Се користи за да се создаде светлината и грациозен печива, вклучувајќи meringues, бисквитите, macaroons, и сунѓерот колачи.Се раствора веднаш на топли и ладни пијалоци.Исто така се користат да се направи едноставна сирупи.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа