.

.

Шеќер Лабораторија Преработен Шеќер - Екстра Крупен Шеќер - 1 Фунта - Con АА - Шеќер во Кристали за Печење и Cupcake Украси - Одлично за Украсување Бонбони - Совршени за Пека

Шеќер Лабораторија Преработен Шеќер - Екстра Крупен Шеќер - 1 Фунта - Con АА - Шеќер во Кристали за Печење и Cupcake

DEN 286.80
Достапност
Залиха

ТИП : Един АА Преработен шеќер е еден вид на крупен шеќер, со видно големи, униформа големина на честички.Голем гранулирана шеќер е посилен и повеќе отпорни на топлина во споредба со други шеќери.Совршен за пекарница полица!.ПОГЛЕДНИ : Тој нуди уникатна сјај и искра за да cookie украси кои ќе го подобрат изгледот на вашето матирано колачи и печива.Додадете како гарнитури на cupcakes и други печива.УПОТРЕБА : Овие украсување шеќер, кристали ќе додадете крцкава залак на сладост на било печива.За уникатен талент, користете груби шеќер за да го набавите вашиот омилен специјалитет пијалоци.ИДЕАЛНА : Одлична за cupcake украси, како и правење на frostings, glazes, sprinkles, fudge, сладолед и слатки.Тоа е совршен за оние кои сакаат екстра дека допир на сладост и додаде текстура.ПРАВИ : одлична пескарење шеќер и е идеален за шеќер струже со додавање на омилено етерично масло.На печење од суштинско значење, сладкар е шеќер прави совршен подарок за страствен пекарите во вашето семејство.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа