.

.

Шеќер Во Raw Turbinado Шеќерна Трска, 6 lbs. (пакување од 2)

Шеќер Во Raw Turbinado Шеќерна Трска, 6 lbs. (пакување од 2)

DEN 530.40
Достапност
Залиха

Reclosable торба држи шеќер свежи. 6-lb. "бејкер е торба" е совршен за готвење.Шеќер Во Raw Turbinado Шеќер е направен со користење на 100% природни чиста шеќерна трска.Природните меласа останатите во кристали се произведува специфичен вкус, префинета текстура и природни златна боја.Шеќер Во Raw содржи ист степен на сладост како обични рафиниран шеќер, но неговата срдечна природен вкус останува недопрен.Користете го за да го подобрите вкусот на овошје, се надополнуваат една шолја кафе или подсладите сад на житарици.Обидете Шеќер Во Суровини за готвење и печење, и имам арома на вкусни старомодна вкус.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа