.

.

Професионални Берберот Коса Чистење - Texturizing Shears Црно Злато Жилети Работ-Set-Направени Од 440 Јапонски Нерѓосувачки Челик 6.5-35-8079TS(Чистење на Смолкнување)

Професионални Берберот Коса Чистење - Texturizing Shears Црно Злато Жилети Работ-Set-Направени Од 440 Јапонски

DEN 191.28
Достапност
Залиха

Pro Max Грижа Берберот Shears Set-високо-квалитетни нерѓосувачки челик на ножици се зацврстен со ножеви, со цел да биде во можност да скратите косата со најголема леснотија.Pro Max Овие ножици се совршен за лична употреба, за barbers и салон работници.Дизајнот на рачката овозможува лесно грчевито држејќи се за кој овозможува совршена фризура секој и во секое време.Pro Max Ножици точната должина е од 6.5 инчи и лесно може да се користи на мажи, жени, деца, па дури и постарите лица.Нерѓосувачки челик текстура на нашите ножици не дозволува многу косата да се фатат помеѓу ножеви.Pro Max Ножици тежина на ножици, од кои секој е само неколку унци, со што се овозможува тоа да биде лесно да се чуваат и да се носи насекаде.Исто така можете да го прочистите овие ножици со приспособување завртка.Pro Max Грижа Ножици Пред првата употреба, да бидат сигурни за нежно миење ножици со сапун и вода, со цел да ги измиете подмачкување.А потоа исушете со мека обична крпа.Pro Max Грижа Берберот Ножици / Shears и Чистење Shears Постави Направени Од Јапонски Нерѓосувачки Челик; -На ножеви се тенки, и ножици се светлина, која додава на леснотијата на користење на ножици.Тие не се само идеални за губење на сечење, но голем за средување на далеку во mustaches и бради како и.Тоа е совршен за чешлање сите типови на коса, без разлика дали тоа е дебела, тенок, долг, краток, или било што друго.Овие работи одлично за сечење на косата на децата, како и.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа