.

.

SebaMed Деца' Шампон, 500Ml 0-3 Месеци Бела

SebaMed Деца' Шампон, 500Ml 0-3 Месеци Бела

DEN 670.80
Достапност
Залиха

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Произведени во Германија.Екстра лесна активни surfactants за нежно чистење на парична казна дете коса истовремено, неговата ph зајакнува скалпот за оптимален раст на косата и специјални camomile екстракти смирување на скалпот да се намали иритација на кожата и без горење или stinging во очи поради посебни без солзи формула.Шеќер врз основа благи чистење, камилица.Влажни бебешка коса и да ги преземат 1 до 2 ml на Sebamed детски шампон, се разредува со еднаква количина на вода и нежно масажа на скалпот.Инструкции Се Вклучени.Sebamed е познат производител на производи за нега на кожата.Нивните клинички тестирани и сертифицирани производи се безбедни за употреба, дури и за новороденчињата.Оваа Sebamed бебе шампон се слободни од штетни хемикалии и нежно на вашето новороденче е скалпот.Таа промовира здрав раст на косата и не предизвикува никаква алергии, осип или иритација.Поради својата нежна формула, можете да користете го овој шампон дури и за вашето бебе е првиот бања.Користи неколку капки од овој благи бебе Sebamed шампон за миење на вашето бебе е коса секојдневно да се задржи чиста и свежа.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа