.

.

SQL100A 1600V Три Фаза Диоди Мост Rectifier AC до ВАШИНГТОН,Rectifier Диоди Резервни Адаптер, 3 Фаза Исправање,Диоди Мост за Префрлување на Тековната

SQL100A 1600V Три Фаза Диоди Мост Rectifier AC до ВАШИНГТОН,Rectifier Диоди Резервни Адаптер, 3 Фаза Исправање,Диоди

DEN 499.20
Достапност
Залиха

Висок квалитет на мост rectifiers се користи за претворање на наизменични тековната текст во директна тековната излез.И заварени структура со добар температура и моќ циклус способност обезбедува стабилни перформанси.Дизајниран за 3 фаза исправање, излез DC струја е 100 A.Тој има голем над-струја капацитет, добри топлина дисипација.Оваа висока моќност мост rectifier може да се широко се користат за напојување.Опис : Ова е 3 Фаза диоди мост rectifier 100 A 1600 V SQL100 A, тоа може да ги конвертирате вашите три фаза тековната текст во ВАШИНГТОН , висок квалитет 100 Amp мост rectifier кој е за употреба во широк спектар на апликации.Карактеристики : Висок квалитет на мост rectifiers се користи за претворање на наизменични тековната текст во директна тековната излез.И заварени структура со добар температура и моќ циклус способност обезбедува стабилни перформанси.Дизајниран за 3 фаза исправање, излез DC струја е 100 A.Тој има голем над-струја капацитет, добри топлина дисипација.Оваа висока моќност мост rectifier може да се широко се користат за напојување.Лесен за монтирање со 2 одредување holes Specifications : Модел : SQL100 APhase : три phases Color : black Rectifier компоненти : целосна bridge Power карактеристики : висок power Frequency карактеристики : висок frequency Insulation напон : 1200 VPositive врв напон : 1600 VReverse повтори врв напон : 100 AAc (DC) влезен/излезен напон : 1600 VDc излез тековната : 100 AWorking температура : - 40-160 ℃Големина : како picture Weight : 234g Package се Вклучени : 1 x Три Фаза Диоди Мост Rectifier.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа