.

.

DZS Elec 2 парчиња 15Pin SATA Машки за Женската Моќ Проширување Кабел 18AWG Serial ATA Хард Диск PCIe Моќ Конвертор Кабли 8inch (20cm)

DZS Elec 2 парчиња 15Pin SATA Машки за Женската Моќ Проширување Кабел 18AWG Serial ATA Хард Диск PCIe Моќ Конвертор

DEN 167.76
Достапност
Залиха

15 Pin SATA Машки за Женската Моќ Проширување Кабел, може да поврзете компјутер моќ да serial ATA HDD, SSD, CD-ROM, DVD режач и PCI картичка, да ја прошири или да се прошири SATA power.Усвојување 18 AWG бакарна жица, должина прибл. 20cm, погодно за PC случај внатрешни инсталации, проширување на напојување интерфејсот.Компатибилен со 3.3 V, 5 V И 12 V ПСУ, поврзете SATA диск за напојување без понижувачко перформанси.Компатибилен со популарни SATA уреди, погоден за 2.5" SSD или 3.5" HDD, Оптички DVD диск, PCI-e да USB 3.0 Express Card хард диск кутија за напојување итн.Пакетот Вклучува : 2 парчиња 15 Pin SATA Машки да се Женски 15 Pin Адаптер од SATA Power Кабел за Продолжување.Функција : Тип : 15 Pin SATA Power Кабел за Продолжување Конектор : 15 Pin SATA Машки да се Женски Материјал : 18 AWG бакарна жица Должина : 20cm Fucntion : ви Овозможи да се прошири на вашиот стандард 15-Pin SATA Power Plug.Продолжи стигнат од SATA power конекција со вашиот SATA диск конекција за Употреба : SATA Power Кабел за Продолжување, КОМПЈУТЕР, Лаптоп, Хард Диск, DVR итн. 15pin моќ проширување конекција.Одлична SATA напојување продолжување кабел е погоден за PC случај внатрешни инсталации и одржување на уреден и чист.Тоа е исто така многу погодни за проширување од внатре кон надвор.Пакетот Вклучува : 2 x 15 Pin SATA Машки да се Женски 15 Pin Адаптер од SATA Power Кабел за Продолжување.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа