.

.

Урбаната Џунгла Scindapsus Сребро Филон во 4-инчен Производител Тенџере (во Живо Растение)

Урбаната Џунгла Scindapsus Сребро Филон во 4-инчен Производител Тенџере (во Живо Растение)

DEN 475.20
Достапност
Залиха

На Scindapsus е еластични родот на viny, цветни растенија.Тоа карактеристики различни од зелен и сребро heartshaped остава совршен за creatives истражување динамични композиции.Cascading од корпата или се качува на пергола, на Scindapsus е познат да се смири и да се воздигне дневна простори.Во живо Растение : 4" Scindapsus Сребро Philodendron во Пластични Growpot.Вода : Водата, почвата, додека се влажни.Оставете да се исцеди вишокот на вода и оставете почвата малку да се исуши помеѓу waterings.Светлина : Медиум индиректна сончева светлина.Ѓубрива : се Применува избалансирани houseplant ѓубриво на половина сила еднаш на секои други месец за време на топло расте месеци.Изложеност На Сончева Светлина : Делумно Сонце.Заедно, нашиот тим на horticulturalists, растенијата родители, и дизајнери внимателно да го изберете убава и убав дом растенија кои се инспирираат сетат живот со тоа што ќе моменти на мирот и здив на свеж воздух.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа