.

.

Schaeffler LuK LSC326 Спојки Роб Цилиндар, ОЕМ Спојки Ослободување Замена на Делови

Schaeffler LuK LSC326 Спојки Роб Цилиндар, ОЕМ Спојки Ослободување Замена на Делови

DEN 2167.68
Достапност
Залиха

ОЕМ Спојки Ослободување Поправка Колекции : Нашата спојки поставува одговараат на голем број на возила, вклучувајќи Автомобили, Камиони, спортски автомобили, Комбиња, Мотоцикли, & Скутери, & atv настана & UTVs.Секој Lu K производ е 100% функционално тестирани за да се исполнат применливи ОЕМ перформанси спецификации.Замена Спојки Цилиндар : Како оригинална опрема снабдувач, Lu K развива перформанси спецификации за индивидуални возила апликации.Секој ОЕМ дел е внимателно направена за да одговараат на точната потребите на автомобил, имајќи го во предвид година, брендот и се направи!.Спојката Роб Цилиндар : Како важна компонента на модерната спојки системи, ослободување систем, врската помеѓу возилото и спојката, има пресудно влијание на возачко искуство.Lu K Хидраулични Компоненти : Под своја Lu K бренд, Schaeffler одигра одлучувачка улога во развојот на хидраулични спојки actuation технологија.Секоја компонента е конструиран и произведени за беспрекорна изведба.Големината и Други Детали : Овие спојки замена на делови може да се користи за различни модели на Автомобил, Камион, ЏИП & Комбе, Мотоцикли & Скутери како и atv настана & UTVs.Како важна компонента на модерната спојки системи, ослободување систем, врската помеѓу возилото и спојката, има пресудно влијание на возачко искуство.За да се обезбеди дека спојката е лесно да се работи и дека моќта на проток може да биде безбедно мерењата, сите компоненти на ослободување систем мора да работат совршено заедно.Спојката роб цилиндар е последната компонента и позиционирани на крајот на хидраулични спојки систем.Во полу-хидраулични верзија, тоа е секогаш наоѓа надвор од менувачот бел домување и служи за actuate ослободување имајќи преку ослободување вилушка.Во целосно хидраулично конверзии, функцијата на ослободување механизам за пренос страна е превземен од концентрична роб цилиндар. Предноста на оваа над конвенционалната ослободување системи е дека помалку компоненти се потребни, како ослободување лежишта и концентрична роб цилиндри повеќе не се потребни.Под неговата Lu K бренд, Schaeffler одигра одлучувачка улога во развојот на хидраулични спојки actuation технологија.Денес, компанијата исто така нуди сите компоненти на ослободување систем како резервни делови за независно на пазарот во случај на дефект, секако во вообичаените OE квалитет.Овие спојки замена на делови може да се користи за различни модели на Автомобил, Камион, ЏИП & Комбе, Мотоцикли & Скутери како и atv настана & UTVs.Ве молиме проверете за точните се изгради, година, и модел пред да го купат.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа